.

.

Карат Т.В. Црн и бел дијамант 10kt бело злато прстен за ангажман со три камен

Карат Т.В. Црн и бел дијамант 10kt бело злато прстен за ангажман со три камен

DEN 0.33

Залиха
Во магацинот.

Прекрасен прстен што ветува дека е засекогаш, овој црно-бел дијамантски прстен за ангажман со три камен ќе му донесе привлечен допир на искра на нејзиниот изглед. Изработен во бело злато, овој елегантен прстен има кружен, црвен дијамант поставен со измет во центарот и два кружни, црни дијаманти поставени од шума со осум кружни дијаманти поставени од путер, кои трепкаат по страните (g-h, g-h, g-h, I2-I3). Овој стилски прстен е засилен со високо-поли-финиш. Блак дијамантите се погусти и тежат повеќе од белите дијаманти. Затоа, црните дијаманти може да се појават значително помали од белите дијаманти со иста големина на каратот. 1/2 Карат Т.В. Црн и бел дијамант 10kt Бело злато прстен за ангажман со три камен : Изработен во 10kt бело злато/2 ct. T.W.Diamond Color : Црна и G-Hdiamond Clarity : I2-I3 Prong.

Основни карактеристики

Најдобри понуди