.

.

Primal Gold Karat со два тона смарагд и дијамантски прстен

Primal Gold Karat со два тона смарагд и дијамантски прстен

DEN 2.00

Залиха
Во магацинот.

Наведете го шармантниот сјај на секој поглед со овој зачудувачки прстен направен од 14 карат жолто и бело злато. Овој прстен е украсен со зелена емералдска скапоцен камен во форма на круша од 6х4мм, залепен со треперлива тркалезна лабораторија одгледувани дијаманти за зачудувачки изглед. Достапно во големината на прстот 6, овој сјаен прстен ќе додаде шармантен тресок на целиот ваш стил, Gemstone тежи 0,5 CTTW и лабораториски одгледувани дијаманти тежи 0,405 CTTW.Metal Тежина : 2,49 грамсјер. Голдголд Карат : 14 Каратметал Боја : Бела и жолта златна ширина на злато : 1,8 до 2мм (затегната) Големина на прстенот : 6Димензии : Горна должина на прстенот 11,6 мм, горната ширина 8.3мм

Основни карактеристики

Најдобри понуди