.

.

Мали гигантски скали класични мулти-позитивни алуминиумски скалила, капацитет за тежина на LBS

Мали гигантски скали класични мулти-позитивни алуминиумски скалила, капацитет за тежина на LBS

DEN 1695.84

Залиха
Во магацинот.

Дали имате тешка работа да направите? Класиката од малите гигантски скали може да ви помогне да ја завршите вашата работа брзо; И со својот ултра издвоен рејтинг од 300 фунти, тој е идеален за сите ваши големи работни места. Toе сакате колку е здрав класик . скалила со повеќе позиции. Оваа алуминиумска мулти-позиција скала е ултра-веразална и издржлива. Поставете го како Stepladder, скалила за продолжување, скалила или скалила од 90 степени. Со штицата на Малиот гигант*, исто така можете да ја конфигурирате вашата скала во скеле со треска и планк со леснотија . спецификации. Класиката ги исполнува или ги надминува сите стандарди на OSHA и ANSI и е оценет од типот IA за да држи 300 фунти. И во конфигурацијата на Stepladder, оваа скала со две лица може да одржи до 300 фунти. на двете страни. Оваа скала е достапна во 13 метри, 17 метри, 22 стапки и големини од 26 метри. *Плаќата не е вклучена колку високо може да достигнете дофат на Max е сфатен од корисник од 5'6 'со вертикален дострел од 12 инчи : модел 13-скалила максимум достигне 9 метри. 5 инчи, Продолжување на скалилата Макс достигне 14 стапки. инчи. МОДЕЛ 17 - СМЕТНИК СЛЕДЕН максимум достигнете 11 метри 4 инчи, скалила за продолжување Макс достигна 17 метри 11 инчи. МОДЕЛ 22 - СМЕТНИК СЛЕДЕН МАКС Достигнете од 13 метри 2 инчи, скала за продолжување Макс достигна 22 метри. 3 инчи. Тип : 1а. Максимална висина до 10 метри 11 во . патентирани, тројно заклучување на шарките. Тешки wallидови, алуминиумска конструкција на авиони. Оценето за одржување до 300 фунти. Лесна и преносна за употреба на пат. Во согласност со сите важечки стандарди OSHA ANSI A14.2. Конфигурации : А-рамка; скалила; 90 степени; продолжување; Скеле. Тежина на скала : 26 фунти. Ширина во основата : 24 инчи. Модел : 10101lg.

Основни карактеристики

Најдобри понуди