.

.

Sumitomo htr a s p 215 55- v сите сезони гума

Sumitomo htr a s p 215 55- v сите сезони гума

DEN 1.00

Залиха
Во магацинот.

HTR A/S P03 ја обезбедува спортската изведба што ја сакате од вашето возило. Оваа гума со сите сезони, високи перформанси обезбедува значително засилено растојание од влажно сопирање, супериорен зафат и ракување, продолжен животен век на трага, зголемена ефикасност на горивото и извонредна зимска влечење, осигурувајќи дека вашиот погон никогаш нема да биде ист. Одликувајќи се со новиот, напреден дизајн на Sumitomo на Sumitomo на Sumitomo-обликуван дизајн на шара, рејтингот на брзина во најбрзорастечкиот сегмент со оценка W и 75 големини со фокус на поголеми дијаметар на раб, HTR A/S P03 е идеален за возачи на сите сезони Барајќи комбинација на високи перформанси и импресивно ракување со нивниот спортски автомобил, седан или кросовер. Оптимизираниот дизајн на шара ја намалува деформацијата на профилот додека се врти, обезбедува подобро ракување и стабилност. Мулти-просечна технологија, позната како „миура-ори“ сипчиња, создава помалку искривување, подобрување на ракување со сите временски услови и перформанси на зимска траење. Каналите за евакуација на вода, со нов дизајн „перка“, го намалуваат ризикот за хидропланирање и обезбедуваат подобра дренажа на вода за засилени перформанси на влажни временски услови. Вкрстените дизајнирани жлебови и сипите го подобруваат контакт со патот за да се зголеми оптималниот зафат во зимски услови. 3Д сипчиња обезбедуваат поголем контакт со површината на патот за подобрен залак наспроти стандардни сипи. Црн страничен allид.

Основни карактеристики

Најдобри понуди