.

.

Miabella Women's'sims 1- Carat T.G.W. Аквамарин бел топаз и дијамант акцент 10kt бело злато гроздобер невестински сет

Miabella Women's'sims 1- Carat T.G.W. Аквамарин бел топаз и дијамант акцент 10kt бело злато гроздобер невестински

DEN 2.33

Залиха
Во магацинот.

Додадете малку глам на вашиот изглед со овој класичен миабела аквамарин, бел топаз и дијамантски акцент гроздобер невестински сет. Изработено во бујно бело злато, има еден кружен, аквамарен скапоцен камен, поставен со пиками (6,5 x 6,5 мм), изработен во центарот со ореол од 20-тина, поставени на бели камења од бели топоз. Совпаѓањето на свадбата има 12 дијаманти поставени со тркалезно црево (G-H, I2-I3). Измешан со сјај, овој прекрасен невестински сет е безвременски додаток на секоја колекција на накит. Спарете го овој прекрасен невестински сет со кој било прстен на вечноста или облечете сами. Направено во 10kt бело злато. 1-4/5 КТ. Т.Г.В. Аквамарин и бел топаз. Аквамарин сечење : круг. Белиот Топаз се сече : круг. 0,06 КТ. Т.В. Дијамант. Боја на дијаманти : G-H. Јасност на дијаманти : I2-I3. Простори и песни поставени камења. Ширина на опсегот : 2,6 мм. Гроздобер невестински сет. Март Роден камен. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

Основни карактеристики

Најдобри понуди