.

.

Примарно злато Карат бело злато смарагд и дијамантски прстен

Примарно злато Карат бело злато смарагд и дијамантски прстен

DEN 9599.84

Залиха
Во магацинот.

Прославете го месецот на вашето раѓање со овој 14 карат бело злато прстен. Овој впечатлив прстен е украсен со зелена скапоцена камења во форма на овална форма и дијаманти во форма на 6x4mm и акцент на дијаманти за прекрасен изглед. Овој можен месец може да се најде во големината на прстот 6 и скапоцен камен тежи 0,55 cttw.metal Тежина : 2 Грамсјеверија Тип : Стил на фининг : Gemstone and Diamond Ringgender : Women's Metal : Goldgold Karat : 14 Karatmetal Color : Whiteband Shatth : 1mmring големина : големина на 1 мм. 6dimensions : прстен на врвна должина 6мм, горната ширина 12mmsolidgemstone Детали : Тип : смаралдбиртстон месец : May Color : Greenshape : Ovalsize : 6mm x 4 Mmweight : 0,55 ctwquantity : 1 Jewelry Поставување : Prong Diamond Детали : Објавување на обликот : Околу ставка Пристигнува во комплементарна зелена кутија за подароци со бел лак, совршена за чување или давање подароци. Земја на потеклото : Индија 14 Карат бело злато, родиум, цврсто, смарагд, дијамант.

Основни карактеристики

Најдобри понуди