.

.

Miaенски Carat Carat T.G.W. Морганит и дијамантски акцент 10kt розово злато ореол срце прстен

Miaенски Carat Carat T.G.W. Морганит и дијамантски акцент 10kt розово злато ореол срце прстен

DEN 1.67

Залиха
Во магацинот.

Направете го тоа на модната рачка на социјалните медиуми како што се појавуваат во овој миабела Морганит и дијамантскиот срцев ринг. Изработено во бујно бело злато, овој прстен има еден срцев, смалувачки камења од камерит на Морганит (5 х 5мм) во центарот на прстенот и два дијаманти за треперење на кружните прегратки (G-H, I2, I3) кои се украсени на рингот во пеперутка и поставувања за отворено. Засилен со висок полски финиш, овој прстен е вреден додаток на секоја колекција на накит. Направено во злато од роза од 10kt. 1/2 CT. Т.Г.В. Морганитски скапоцени камења. Морганит сечење : срце. Големина на Морганит : 5х5мм. Столки со камења поставени од пронг. Акцент на дијаманти. Дијамантско сечење : круг. Боја на дијаманти : G-H. Јасност на дијаманти : I2-I3. Големина на дијамант : 0,8х0,8мм, 1х1мм. Поставување на дијаманти : сет на Buttercup, сет на отвори. Ширина на опсегот : 1,9мм. Прстен на срцето ореол. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

Основни карактеристики

Најдобри понуди