.

.

Stuple Industries Посетете го Вашингтон Урбан Метрополис Вселенска игла обележје Графичка уметност Греј врамена уметничка печатена wallидна уметност, дизајн од илустрациј?

Stuple Industries Посетете го Вашингтон Урбан Метрополис Вселенска игла обележје Графичка уметност Греј врамена

DEN 3.33

Залиха
Во магацинот.

Време е да ја поставите вашата соба со нашите свежи нови парчиња „врамени текстурирани wallидни уметности“. Можеби сте ги виделе нашите дрвени или платно производи, но нашите врамени производи сега се достапни во три примамливи стилови : црна, сива фарма и бела боја. Нашите текстурирани уметнички дела ќе додадат поголема длабочина и димензија на кој било простор. Секое парче е монтирано со рамка со жито од дрво од дрво од 1,5 инчи, која е подготвена да виси! Барате парче изјава? Имаме на располагање преголеми уметнички дела. Димензии : 24 x 1,5 x 30 врамени. Wallидната уметност е подготвена да виси - не е потребна инсталација или хардвер. За лесно поставување на посно или слој уметнички дела на полица или против wallид . Нашите отпечатоци од giclee се внимателно поставени на трајната поддршка на MDF, а потоа совршено завршени во рамка од дрва од дебелина од 1,5 инчи. Боите на рамки вклучуваат црна, сива фарма и бела . уметнички дела се однесуваат на : кула; Зграда; Архитектура; Урбан; Град; Град; Spire; Стрмни; Висок пораст; Метропола; Вашингтон; Вселенска игла. Дизајн од илустрација на Дејвид Овенс.

Основни карактеристики

Најдобри понуди