.

.

Трговска марка уметност Дождлива ноќ во Грин Беј Канвас уметност од Рајан Радке

Трговска марка уметност Дождлива ноќ во Грин Беј Канвас уметност од Рајан Радке

DEN 639.68

Залиха
Во магацинот.

Подготвени за откажување на презентацијата што може да се претстави во различни големини, ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија, има дождлива вечер во град. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство.

Основни карактеристики

Најдобри понуди