.

.

Трговска марка ликовна уметност „Колумна и розети“ платно уметност од Абрахам Свон

Трговска марка ликовна уметност „Колумна и розети“ платно уметност од Абрахам Свон

DEN 639.84

Залиха
Во магацинот.

Уметник : Abraham Swansubject : Floral Style : Trational Product Type : Gallery-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за обесеност, уметничко дело завиткано од галерија има сива традиционална архитектура што ја исполнува рамката. Истакнати бои : Бела, сива, црна светска уметничка група е водечки уметнички издавач кој се наоѓа во Ричмонд, Вирџинија. Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години. Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од многу традиционална до високо современа. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4.000 слики годишно. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимот Визија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. сива традиционална архитектура што ја исполнува рамката.

Основни карактеристики

Најдобри понуди