.

.

Миабела Карат Т.В. Дијамант 14KT Бело злато двојно ореолски ангажман прстен

Миабела Карат Т.В. Дијамант 14KT Бело злато двојно ореолски ангажман прстен

DEN 13664.00

Залиха
Во магацинот.

Покажете ја својата loveубов со овој прекрасен прстен за ангажман со двојно ореол во миабела дијамант. Овој исклучителен прстен прикажува 73 кружни, заслепувачки дијаманти поставени од пронг (G-H, I1-I2; I1) формирајќи ореоли околу едни со други. Високо-полиш-финиш го комплетира изгледот и додава искра на рингот. Овој прекрасен прстен за ангажман на дијаманти ќе се завитка убаво околу прстот и ќе му даде исклучително женски изглед. Изработено во 14 KT бело злато. 1 КТ. Т.В. Дијаманти. Боја на дијаманти : G-H. Јасност на дијаманти : I1-I2, I1. Камења поставени од пронг. Ширина на опсегот : 2мм. Април Април. Бродови со крпа за полирање на накит Миабела. Внимателно спакувано во кутија за подароци.

Основни карактеристики

Најдобри понуди