.

.

Мастер цилиндер на сопирачката Дорман за специфични модели на Тојота

Мастер цилиндер на сопирачката Дорман за специфични модели на Тојота

DEN 2.67

Залиха
Во магацинот.

Овој мајстор за сопирачки цилиндер е прецизен инженер за да одговара на дизајнот, функцијата и перформансите на оригиналниот мајстор цилиндер на специфични години на возила, прави и модели. Изработено е од нови, квалитетни материјали за безбедна, трајна замена. Со над 80.000 производи поддржани од тим на инженери и експерти на производи со седиште во Соединетите Држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механизми во задниот двор и направете ги себеси низ цела Северна Америка. Dorman M639068 Господар на сопирачките на сопирачките за специфични модели на Toyota Прецизна замена - куќиштето на цилиндерот е конструирано за да одговара на материјалот за кастинг на оригиналниот дел и да обезбеди слични перформанси. Издржлив дизајн-Сите гумени компоненти се изработени од висококвалитетно соединение на EPDM за отпорност на течноста за сопирачките базирани на гликол. 100 проценти нови - направени целосно од нови материјали, не повторно воспоставени, за да се обезбеди највисок квалитет и безбедност. Строги спецификации - направени за исполнување на ригорозни меѓународни стандарди на САЕ. Обезбедете вклопување - за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделирајте и конфигурацијата во алатката за вклопување на оваа страница.

Основни карактеристики

Најдобри понуди