.

.

Заштитена марка ликовна уметност „со гипс Купидон С“ платно уметност од Пол Цезан

Заштитена марка ликовна уметност „со гипс Купидон С“ платно уметност од Пол Цезан

DEN 478.40

Залиха
Во магацинот.

Уметник : Пол Цезаненјубјект : МИЛО-ЛИФЕСТИЛ : Традиционално производ Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова е подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има бела статуа на Купидон во центарот на мртвиот живот. Пол Сезан беше француски уметник и пост-импресионистички сликар чие дело ги постави темелите на преминот од зачнувањето на 19-тиот век за уметнички настој во нов и радикално различен свет на уметноста во 20 век. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Бела статуа на Купидон во центарот на миртниот живот.

Основни карактеристики

Најдобри понуди