.

.

Miaенски Carat Carat T.G.W. Лиценцирани Морганит и Карат Т.В. Дијамант 14kt розово злато за бесконечност за бесконечност ореол прстен

Miaенски Carat Carat T.G.W. Лиценцирани Морганит и Карат Т.В. Дијамант 14kt розово злато за бесконечност за

DEN 6688.00

Залиха
Во магацинот.

Донесете го дома овој зачудувачки убав миабела Морганит и дијамантски бесконечен дизајн ореол прстен и направете го дел од вашата колекција. Изработено во зачудувачки розово злато, овој блескав прстен има тркалезен, лиценциран од каринен скапоцен камен (6х6мм) со бесконечен ореол создаден од 24 кружни, дијаманти поставени од пронг (G-H, I2-I3). Засилено со брилијантен полски јазик, оваа разделена шипка со центар што лебди Морганит е одлична вредност додаток на вашиот модерен ансамбл. Изработено во злато од роза од 14 KT. 4/5 CT T.G.W. Лиценциран Морганит скапоцен камен. Морганит намалување : Големина на Морганит : 6x6mm. Столки со камења поставени од пронг. 1/10 CT T.W. Дијаманти. Боја на дијаманти : G-H. Поставување на дијаманти : Поставување на Prong. Јасност на дијаманти : I2-I3. Ширина на опсегот : 1,9мм. Halo прстен во стилот на бесконечност. Април Април. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

Основни карактеристики

Најдобри понуди