.

.

1- Карат Т.Г.В. Емералд-исечен лондон сина топаз и дијамант акцент 14kt жолто злато ореол прстен

1- Карат Т.Г.В. Емералд-исечен лондон сина топаз и дијамант акцент 14kt жолто злато ореол прстен

DEN 1.67

Залиха
Во магацинот.

Земете внимание каде и да одите со овој волшебно лондон сино топаз и дијамантски акцент Миабела ореол прстен. Монтирано во бујно жолто злато, овој исклучителен прстен има смарагд, сет, лондонски сина топаз-скапоцен камен (7х5мм) во центарот опкружен со 14 дијаманти со патеки, поставени од отвори (G-H, I2-I3) што слајд на половина пат се лизга на половина пат Долу на групата. Направете вечна изјава на следната забава за коктел со овој екстравагантен прстен. Високата полирана завршница е дополнителна предност. Направено во 14 кт жолто злато. 1-1/5 CT T.G.W. Лондон Синиот Топаз. Лондон Синиот Топаз сече : Емералд. Акцент на дијаманти. Дијамантско сечење : круг. Боја на дијаманти : G-H. Јасност на дијаманти : I2-I3. Простори и песни поставени камења. Ширина на опсег : 1,6мм. Хало прстен. Ноември Роден камен. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

Основни карактеристики

Најдобри понуди