.

.

Трговска марка ликовна уметност „Цигански крпеница“ платно уметност од студиото Пела

Трговска марка ликовна уметност „Цигански крпеница“ платно уметност од студиото Пела

DEN 1530.08

Залиха
Во магацинот.

Уметник : Pela Studiosubject : Abstract Style : Bohemian Product Тип : галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има закрпи на боемски цветни обрасци во нијанси на сина, тен, жолта и зелена боја. Истакнати бои : Tan, Blue, Grey Pela Studio е составено од истомисленици со седиште во САД и Канада, комбинирајќи ги тековните трендови и класичен дизајн за да создадат уникатен стил. Користејќи го своето знаење за декор за домови, повратни информации од клиентот и остри око за стил, студиото Пела создава сопствени слики за да одговара на скоро секој изглед или програма. Со комбинирано искуство од над 30 години, оваа студио група на уметници создава постојано проширување на портфолиото на успешни уметнички дела - и се забавува со тоа! Неговата мисија е да им овозможи на потрошувачите да ја искажат својата креативна страна и да донесат нови и уникатни стилови во домот. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Закрпи на боемски цветни обрасци во нијанси на сина, тен, жолта и зелена боја.

Основни карактеристики

Најдобри понуди