.

.

Трговска марка ликовна уметност „Средба со нови пријатели на планините од Вилијам Вандердасон

Трговска марка ликовна уметност „Средба со нови пријатели на планините од Вилијам Вандердасон

DEN 1.33

Залиха
Во магацинот.

Уметник : Вилијам Vanderdass Onsubject : Animals Tyle : Modern & Modern and Modernively Product Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има крава што игра со свиња во центарот на рамката. Вилијам Вандердасон имал извонредна кариера. Во последните 30 години, Вилијам стана популарен илустратор, особено во светот на спортската уметност. Неговите предели на игри за голф и трки со автомобили се широко барани и станаа дел од меѓународните колекции. Разновиден уметник, Вилијам има насликано сценско пејзажи, животински свет и спортски слики. Неговите илустрации се користат на честитки, хартија за завиткување и повеќе други производи со голем успех. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Вилијам Вандердасон „Средба со платно на нови пријатели“.

Основни карактеристики

Најдобри понуди