.

.

Главни работи памучно предиво - дневно розово - 3,5oz 180yds - средна тежина

Главни работи памучно предиво - дневно розово - 3,5oz 180yds - средна тежина

DEN 143.84

Залиха
Во магацинот.

Главни мрежи - 100% памучно предиво е меко и ладно предиво со влошена тежина достапна во низа неутрални и пригушени нијанси. Одлично за проекти за топло време, украси за домови и плетење или капчиња за мали. Ова предиво за памук што може да се перат е лесно да се работи и да се грижи. Вклучува печатена шема во етикетата. Главни работи 100% памучно предиво - дневно розово : бесплатна шема отпечатена во етикетата. 100% памук. 100 гр/3,5 мл. 180 г./165 м. Категорија на тежина : 4 влошена. Машинско миење и лежено рамно за да се исуши. Мерач на плетење : 17 СТ и 23 реда = 4 ”со игли со големина 8 (5 мм). Мерач на капчиња : 13 SC и 17 реда = 4 ”со кука со големина H-8 (5 mm).

Основни карактеристики

Најдобри понуди