.

.

Трговска марка ликовна уметност „ноќ и ден“ платно уметност од Тами Куснир

Трговска марка ликовна уметност „ноќ и ден“ платно уметност од Тами Куснир

DEN 1530.08

Залиха
Во магацинот.

Уметник : Тами Кушнирсубјект : Апстракт Стил : Модерни и современи проодни типови : Галерија обвиткано платно Арт. Создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Тами Кушкир „Ноќ и ден“ платно уметност.

Основни карактеристики

Најдобри понуди