.

.

Трговска марка ликовна уметност „Слободен опсег свеж I“ платно уметност од Кејти Пертит

Трговска марка ликовна уметност „Слободен опсег свеж I“ платно уметност од Кејти Пертит

DEN 2.33

Залиха
Во магацинот.

Уметник : Кејти Пертитсубјект : животни Стил : Модерен Farmhouse Product Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија ја карактеризира фразата "свежо од нашата фарма до вашата маса " околу пилешко и петелки на бело дрво со А. карирана граница. Истакнати бои : бела, тен, сива, црна, кафеава, црвена „Земањето стара уметност и повторно да се направи нова и свежа е многу наградувачка“, вели уметникот Кејти Пертиет. Кејти спојува обрасци, бои, текстури и антички гравури за да создаде нешто ново. Таа работеше како графички дизајнер повеќе од дваесет години. Нејзиното домашно студио е мешавина од старо и ново, исто како и нејзината уметност. Нејзината библиотека за гроздобер книги и бои и четки зафаќаат ист простор како нејзиниот ценет компјутер Мекинтош. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Изразот „свеж од нашата фарма до вашата маса“ околу пилешко и петелки на бело дрво со карирана граница.

Основни карактеристики

Најдобри понуди