.

.

Енергетска стоп Задна геометска обложена сопирачка и комплет за подлога CRK8528

Енергетска стоп Задна геометска обложена сопирачка и комплет за подлога CRK8528

DEN 3849.28

Залиха
Во магацинот.

Геометната подлога за сопирачка на сопирачката на Power Stop и комплетот за ротор ја елиминира прашината, ја спречува 'рѓата и ја подобрува моќта на запирање. Роторите на сопирачката на дискот се третираат со целосен слој на оригинална обвивка за геометри 360, вклучително и во комбето. Геометната обвивка значи заштита од 'рѓа и корозија без да влијае на перформансите на сопирањето на возилото. Роторите се тежина на ОЕМ и ја задржуваат конфигурацијата на ОЕМ Ване за работа без проблеми. Технологијата со позитивна мувла се користи за создавање влошки за сопирачките со постојани перформанси без бледнее како ОЕ. Влошките на сопирачките се карактеризираат со гуми со висок слој со високи темпо, кои изолираат бучава за практично тивко сопирање. Овој комплет за замена на сопирачката и роторот доаѓа со сè што ви треба за работата : збир на ротори на сопирачките со сопирачки, керамички влошки за сопирачките, врвен хардвер од не'рѓосувачки челик и подмачкување со сопирачки со високи перформанси. Уморни од прашина на сопирачките? Изберете Power Stop Geomet обложен комплет за сопирачките! Енергетска стоп Задна геометска обложена сопирачка и комплет за подлога CRK8528. Подлогата за сопирачките и роторите во овој комплет за замена се директна замена за фабричката опрема. Овој комплет вклучува збир на геометни обложени ротори на сопирачките, збир на влошки за сопирачките на дискот, врвен хардвер од не'рѓосувачки челик и лубрикант со сопирачки со високи перформанси. Сопирачка подобро со со керамички формули со ниска праба. Геометните обложени ротори се спротивставуваат на прашината на сопирачката и заштитуваат од 'рѓа. Fits : Chevrolet Corvette 2020-2021.

Основни карактеристики

Најдобри понуди