.

.

Индустриски студенти, раскошен лов планински пејзаж животни и инсекти сликање сива врамена уметничка печатена wallидна уметност

Индустриски студенти, раскошен лов планински пејзаж животни и инсекти сликање сива врамена уметничка печатена

DEN 2015.20

Залиха
Во магацинот.

Додадете димензија во која било просторија со нашите текстурирани врамени уметнички дела на Giclee. Нашите врамени уметнички дела се безбедно монтирани во рамка со жито од дрво од 1,5 инчи и подготвени да висат. Рамките се достапни во три примамливи стилови : црна, сива фарма и бела боја. Покрај тоа, треба да ги проверите нашите преголеми опции ако сакате парче изјава. Димензии : 24 x 1,5 x 10 врамени. Објасните големини на Giclee вклучуваат стандард : 24 x 1,5 x 10 преголеми : 30 x 1,5 x 13. wallидната уметност е подготвена да виси - не е потребна инсталација или хардвер. За лесно поставување на посно или слој уметнички дела на полица или против wallид . Нашите отпечатоци од giclee се внимателно поставени на трајната поддршка на MDF, а потоа совршено завршени во рамка од дрва од дебелина од 1,5 инчи. Боите со монтирани рамки вклучуваат црна, сива фарма и бела . уметнички дела се однесуваат на : природа, отворено, дивина, сликарство, животно, коњ, цицач, јавање на коњи, вода, планина, долина, коњички. Дизајн од Дејвид Греам.

Основни карактеристики

Најдобри понуди