.

.

Стапчиња од цимет од Casero's Casero, 2. Оз Мешани зачини и зачини

Стапчиња од цимет од Casero's Casero, 2. Оз Мешани зачини и зачини

DEN 270.88

Залиха
Во магацинот.

Вуди, земјен и пука со слатка, зачинета арома, стапчињата од цимет од цимет на Лори (Канела) додаваат топол вкус на топли пијалоци, овесна каша и десерти. Тие исто така носат суптилна сладост на солени јадења како молови, чили, чорби и плетенка месо. Слаткиот, богат вкус на цимет е совршен за кафе, топло чоколадо, чај, зачинети јаболка и удар - обидете се да го затегнете стапчето во пијалокот или да користите како мешалка. Исто така одлично за пудинг од ориз, флан, задушено овошје и сосови. За свежо мелен цимет што дава посилен вкус и арома од копнената цимет во шишето, решетките стапчиња, а потоа користете мелница за зачини за да создадете фин прав. Од 1938 година, Лори е брендот што го познавате и верувате за зачини и зачини што го прават добар оброк одличен. Оваа стапчиња за цимет на Lawry's® Casero е во пластично шише кое е 2,75 унци. Чувајте ја оваа стабилна ставка на полица на температура на околината. Цели стапчиња од цимет додаваат позната навестување за зачин и на слатки и солени јадења. Дава бавно варено пудинзи од ориз, флан, задушено овошје и сосови топла суштина на цимет. Додадете стап на чили, чорби или плетено говедско месо; Отстранете ги стапчињата пред да служите. Решетка и мелење за свеж, силен вкус : 3 "стап = 1/2 лажиче.

Основни карактеристики

Најдобри понуди