.

.

Трговска марка ликовна уметност „високи врвови“ платно уметност од Памела К. Пиво

Трговска марка ликовна уметност „високи врвови“ платно уметност од Памела К. Пиво

DEN 2.67

Залиха
Во магацинот.

Уметник : Памела К. Бирсубјект : People Style : Modern & Modernure Product Type : Gallery-завиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има слика на девојче во шарени тениски чевли. Истакнати бои : бела, светло сина, тиркизна, сина, жолта, розова боја што ја сочинуваат работата на некои од најдобрите современи уметници и фотографи во светот, нашата линија на современи публикации нуди куриран избор на високо квалитетни, оригинални слики што можат во голема мерка да го зајакнат вашиот производ линија или проекти. За малопродажба, нашата комбинација на современи ликовни уметнички слики измешана со нашиот широк избор на забавни новински слики и постери за најпродавани производи, создава неодолива мешавина на производи. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Слика на девојче во шарени тениски чевли.

Основни карактеристики

Најдобри понуди