.

.

Трговска марка ликовна уметност „Алигатор и риба“ платно уметност од Клаудија Интерранте

Трговска марка ликовна уметност „Алигатор и риба“ платно уметност од Клаудија Интерранте

DEN 0.33

Залиха
Во магацинот.

Уметник : Claudia centrantesubject : Animals Tyle : Modern & Modern and Modernively Product Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има алигатор илустриран во центарот на рамката. Клаудија е родена и израсната во областа на заливот Тампа во Централна Флорида. Откако накратко присуствуваше на колеџ во Средниот Запад за изведувачките уметности, таа одлучи да следи поинаква страст. На олеснување на нејзините родители, таа се приближи до дома за да присуствува на школата за уметност и дизајн на Ринглинг во Сарасота, Флорида. Откако се стекна со диплома за графички дизајн, Клаудиас прва работа во светска агенција за рекламирање ја однесе во Атланта. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Алигатор илустриран во центарот на рамката.

Основни карактеристики

Најдобри понуди