.

.

Трговска марка ликовна уметност „Стоунхенџ“ платно уметност од Нина Папиорек

Трговска марка ликовна уметност „Стоунхенџ“ платно уметност од Нина Папиорек

DEN 253.76

Залиха
Во магацинот.

Уметник : Нина Папиорексјубјект : Архитекторен стил : Модерни и современи проодни типови : галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија се одликува со Стоунхенџ под црно небо. Истакнати бои : Црна, бела, сива Нина Папиорек е современ урбан фотограф. Повеќето од нејзините слики се сцени на животот во Newујорк, но нејзиното око не преведува само во градот. Нина е заинтересирана за фотографирање на окото на очите на интрига. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Нина Папиорек е современ урбан фотограф. Повеќето од нејзините слики се сцени на животот во Newујорк, но нејзиното око не преведува само во градот. Нина е заинтересирана за фотографирање на окото на очите на интрига. - Стоунхенџ под црно небо.

Основни карактеристики

Најдобри понуди