.

.

Примарен сребрен стерлинг сребрен родиум танзанит и дијамантски прстен

Примарен сребрен стерлинг сребрен родиум танзанит и дијамантски прстен

DEN 928.00

Залиха
Во магацинот.

Едноставно кажано, но навистина стилски, овој прстен на скапоцен камен на скапоцен камен прикажува чист и јасен овален исечен танзанит во светло полирана поставка за сребро позлатена со родиум. Ледена со тркалезни дијаманти акценти овој прстен е достапен во големината на прстот 7, скапоцен камен тежи 0,54 CTTW и ширина на опсегот е 1мм. Донесете малку заслепена на секојдневно носење со овој зачудувачки прстен. Стерлинг сребро, полиран, родиум-позлатен, цврст, скапоцен камен, дијамант.

Основни карактеристики

Најдобри понуди