.

.

Miaенски Carat Carat T.G.W. Агтрински бел топаз и дијамантски акцент жолто злато блиц, позлатен сребрен вртлог за вртење ореол прстен

Miaенски Carat Carat T.G.W. Агтрински бел топаз и дијамантски акцент жолто злато блиц, позлатен сребрен вртлог

DEN 3.00

Залиха
Во магацинот.

Инспирирајте ги младите дизајнери со вашиот стил со овој привлечен миабела цитрин, бел топаз и дијамантски вртливиот ореол прстен. Изработено во бујно жолто злато, позлатено сребро, овој трендовски прстен има тркалезен, поставен од агмински скапоцен камен (8x8mm), 28 тркалезни, поставени од бели топаз-камења со бели топаз (1x1mm) и осум тркалезни, пеперутки, пеперутка Поставете дијаманти (G-H-I, I2-I3). Полиран на брилијантен сјај, овој исклучителен прстен е совршен за дневен настан. Изработено во жолто злато позлатено сребро. 2 CT T.G.W. Цитринска и бел топаз. Цитрин сечење : круг. Белиот Топаз се сече : круг. Акцент на дијаманти. Дијамантско сечење : круг. Боја на дијаманти : G-H. Јасност на дијаманти : I2-I3. Камења поставени од путер и путер. Бенд со : 1,8мм. Вртеж на ореол прстен. Ноември Роден камен. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

Основни карактеристики

Најдобри понуди