.

.

Трговска марка ликовна уметност „мапа 30“ платно уметност од фенер Прес

Трговска марка ликовна уметност „мапа 30“ платно уметност од фенер Прес

DEN 2.67

Залиха
Во магацинот.

Уметник : Lantern Press Subject : Map Style : Trational Product Тип : Галерија обвиткано платно Арттис подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има црно-бела мапа на која се прикажува „Западниот залив на западниот пенобскот“. Процес за создавање репродукции со високо квалитетни ликовни уметности. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Lantern Press 'Map 30' Canvas Art.

Основни карактеристики

Најдобри понуди