.

.

Трговска марка ликовна уметност „Чикаго Илиноис Скајлин СП“ платно уметност од Марлен Вотсон

Трговска марка ликовна уметност „Чикаго Илиноис Скајлин СП“ платно уметност од Марлен Вотсон

DEN 879.84

Залиха
Во магацинот.

Уметник : Марлен Вотсонјубјект : Пејзаж за пејзаж : Современа Производ Тип : Галерија-обвиткано платно Арт. Квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Марлен Вотсон 'Чикаго Илиноис Скајлин СП' платно уметност.

Основни карактеристики

Најдобри понуди