.

.

Трговска марка ликовна уметност „Rumpelstiltskin“ платно уметност од Кристијан acksексон

Трговска марка ликовна уметност „Rumpelstiltskin“ платно уметност од Кристијан acksексон

DEN 0.67

Залиха
Во магацинот.

Печатење на giclee под акрилик во златна украсна рамка. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Трговска марка ликовна уметност „Rumpelstiltskin“ платно уметност од Кристијан acksексон : Уметник : Кристијан acksексон. Тема : Детска уметност. Стил : современ. Тип на производ : галерија обвиткано платно уметност. Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има едноставна графичка илустрација на бајката „Румпелстилцкин“. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство.

Основни карактеристики

Најдобри понуди