.

.

Josephозеф С Giacalone „Убава ноќ на ноќта на Коронадо“

Josephозеф С Giacalone „Убава ноќ на ноќта на Коронадо“

DEN 943.84

Залиха
Во магацинот.

Ние нудиме изобилство на уметнички теми кои се движат од фасцинантни апстракти до прекрасни пејзажи. Уживам да создадам фотографии за луѓето да ги користат и уживаат, и се надевам дека моите фотографии се повикуваат на автентичната природа на нашата душа, што е креативност и радост. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Josephозеф С Giacalone „Прекрасна Коронадо ноќ“ платно уметност. Од спалната соба, до дневната соба, па дури и во канцеларијата, ликовната уметност на трговската марка прави професионално рачно изработена, подготвена да виси wallиден декор што ќе се восхитува за наредните години! Важно : Избегнувајте купување фалсификувани производи и трансакција со неовластени продавачи. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Заштитената марка за трговска марка е регистрирана трговска марка заштитена од. Закон за трговска марка и ќе биде енергично одбрани. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Со асортиман на големини и стилови, како што се врамени, изменети врамени, панел, алуминиум, дрво платно или други медиуми, нашата уметност сигурно ќе донесе возбуда во која било област од вашиот дом. Истакнати бои : светло сина, виолетова, тен, бела, сина, кафеава јас сум самоучен фотограф со седиште во Сан Диего, САД. Јас немам позадина на уметничко образование, но чувствувам дека сите човечки суштества се опфатени со креативен дух.Уметник : Josephозеф S Giacalonesubject : Panderscape Style : Modern & Modern and Contebter Product Тип : Галерија обвиткано платно Арта Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има фотографија од палми.

Основни карактеристики

Најдобри понуди