.

.

Империјален КТ ТДВ круша Дијамантски ореол за ангажман во 10к бело злато

Империјален КТ ТДВ круша Дијамантски ореол за ангажман во 10к бело злато

DEN 5200.00

Залиха
Во магацинот.

Држете се во гордост, овој исклучителен прстен за ангажман на дијаманти, кога ќе ја побарате нејзината рака. Изработено во 10к бело злато, прстенот има дијамант од круша од 1/6 КТ, поставен од центарот. Рамка во форма на круша од тркалезни дијаманти го опкружува центарот на камен, додека акцентот на тркалезни дијаманти го украсува рингот. Сјајни со дијаманти во вкупна вредност од 1/4 КТ, овој ангажман прстен е завршен со светла полирана сјај. Класичен и елегантен, овој прстен за ангажман на дијаманти е дизајниран да трае цел живот. Овој прстен за ангажман се испорачува во прекрасна кутија за подароци. Природен дијамант. Јасност : I2. Боја : H-I. Поставување : ПРОНГ, ПАВЕ.

Основни карактеристики

Најдобри понуди