.

.

0. КТ круг зелен симулиран смарагден прстен во сребро сребро

0. КТ круг зелен симулиран смарагден прстен во сребро сребро

DEN 2.33

Залиха
Во магацинот.

Овој 0,75 CTS тркалезен облик Зелен симулиран смарагден прстен во Стерлинг сребро е токму за посебна пригода или секојдневно носење. Одликувајќи се со симулиран смарагд од 0,75c и нагласена со пенлива бела кубна цирконија, овој прстен е убаво направен во чисто сребро од 925. Родиум финиш го обложува овој прстен за да се обезбеди сјајот да трае подолго. Овој прстен доаѓа привлечно спакуван во кутија за подароци за потпис. Ораво 0,75 cts тркалезна форма Зелен симулиран смарагден прстен во Стерлинг сребрен скапоцен камен : создаден смарагд. Тежина на карат од камера : 0,75 карат вкупна тежина. Облик : круг. Големина на камен : 6x6 mm. Поставување : ПРОНГ. Спецификации на прстенот : Метал : Стерлинг сребро. Заврши : Родиум. Тежина : 3,4 грама. Должина : 0,88 инчи. Ширина : 0,25 инчи. Висина : 0,1 инчи. Достапни големини : 5, 6, 7, 8, 9. Доаѓа во атрактивна кутија за подароци за потпис.

Основни карактеристики

Најдобри понуди