.

.

Трговска марка ликовна уметност „Сончоглед Затвори“ платно уметност од американско училиште

Трговска марка ликовна уметност „Сончоглед Затвори“ платно уметност од американско училиште

DEN 2601.60

Залиха
Во магацинот.

Уметник : American School Subject : Floralstyle : Modern Оттогаш, многу американски движења ја обликуваа модерна и постмодерна уметност и денес опфаќа огромен спектар на стилови. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Зголемување на сончоглед со ливчиња од жолто и црвено.

Основни карактеристики

Најдобри понуди