.

.

Трговска марка ликовна уметност „страст нанесе“ уметност од Алета Пипин

Трговска марка ликовна уметност „страст нанесе“ уметност од Алета Пипин

DEN 1530.08

Залиха
Во магацинот.

Уметник : Алета Пипинсубјект : Апстракт Стил : Задебелен и еклектичен модерно производ Тип : галерија обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има црвена и црна боја, пополнувајќи апстрактен состав. Истражете и преиспитајте го нејзиното уметничко патување. Со апстракција како возило, таа продолжува да ги проучува бојата, длабочината, движењето и енергијата за која се забележуваат нејзините апстрактни слики. Создавањето е она што го мотивира Пипин. До моментот кога беше тинејџерка, таа црташе фигури и создаваше постери за училиште. Тогаш нејзините креации ја однесоа во друга насока : брак, деца и работа. Погонот за создавање живееше на инспиративен Пипин да го отвори својот сопствен бизнис во 1984 година. Тој бизнис на крајот го направи списокот на 50-те најголеми жени во сопственост на жени во Хјустон. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Црвена и црна боја исполнува апстрактен состав.

Основни карактеристики

Најдобри понуди