.

.

Ноќта на вештерките начин за славење

Ноќта на вештерките начин за славење

DEN 292.64

Залиха
Во магацинот.

Тој е подготвен за плашлив Ноќта на вештерките со оваа празнична маица и џогерс облека од пат да слави! Комплетирано со графички мета со теми за Ноќта на вештерките и џогер за да се совпадне, вашето момче за дете ќе биде симпатичен, украсен трик-или-третман. Совршено за училишни забави или приемници за Ноќта на вештерките, овој сет со две парчиња има забавни, привлечни отпечатоци. Исклучиво на. Материјал : маица : 60% памук/40% полиестер; Јогерс : 79% памук/21% полиестер. Грижа : Машината за перење. Земја на потекло : Увезен. Комплетот вклучува : 1 маица и 1 пар џогери. Карактеристики на маицата : стил на пуловер; екипаж; долги ракави; Контраст за печатење. Карактеристики на џогер : стил на влечење; еластична половината за дополнителна удобност; Врза за влечење. OEKO-TEX ® Стандард 100 Сертифициран : 19.Hus.90770. Долга маичка на мали ракави на мали деца и џогерс Ноќта на вештерките поставени од пат за да слават.

Основни карактеристики

Најдобри понуди