.

.

Трговска марка ликовна уметност „погледот 2“ платно уметност од oxокс Иназио Куеста

Трговска марка ликовна уметност „погледот 2“ платно уметност од oxокс Иназио Куеста

DEN 1.00

Залиха
Во магацинот.

Уметник : oxокс Иназио Куестасубјект : People Style : Modern & Moderner Product Type : Gallery-обвиткано платно Арттис Подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има портрет на жена во шал во центарот на рамката.giclee (Jee-clay) е Напреден процес на изработка на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. JOXE INAZIO KUESTA 'GAE 2' CANVAS ART.

Основни карактеристики

Најдобри понуди