.

.

Royal Gourmet 8-Rurner GB GB Grigh Grill Grill, 104, BTU

Royal Gourmet 8-Rurner GB GB Grigh Grill Grill, 104, BTU

DEN 4991.84

Залиха
Во магацинот.

Ако сте чест организатор на партијата BBQ, може да сфатите дека колку е важно огромна скара учествува за време на вашиот голем настан. Нахранете голема толпа која не сака да чека и да скара одлично снабдување со храна што може да понуди експлозии на вкусови. Со Royal Gourmet® Black GB8003 8-Curner Event Gas Grill, нема што да не можете да стигнете. Готвењето 60 хамбургери одеднаш е парче торта, овој другар ви дава фантастична поддршка за да се справите со кој било голем настан и да го задоволите секој гостин што го наводнува устата. 1. Голем дел од настанот : Грејните за готвење со порцелански челични жица се фалат со 947 квадратни метри. Просторот за готвење, а 8 горилници од не'рѓосувачки челик испорачуваат 104.000 моќност за готвење BTU (по 13.000 BTU). 2.Дални системи : Два системи за поддршка на гас создаваат индивидуално контролирани зони за печење. Два индивидуални електронски системи за палење нудат сигурна искра на секој притисок. Два системи за управување со маснотии го прават чистењето поедноставно и полесно. 3.Колабилни дизајни : Преклопувањето на ветерот дефлектор обезбедува сеопфатна одбрана против распрскувачите на ветрот и маслото, а преклопните странични табели со прибор за шини нудат изобилство на работна просторија за подготовка на храна. 4. Грејт Складирање : Двојното дното на полицата е дизајнирана за удобно складирање на мали алатки и големи додатоци. 5. Флексибилноста : Четири заклучени тркала за риболовци го олеснуваат движењето. Боја : црн · материјал : челик; Порцелан-емајлирана челична жица (решетки за готвење) · Големина на производот : 90.31''l (Должина на табели за преклопување : 62,99 ”л) x 27.56''w x 40.35''H · Големина на пакетот : 58,46” l x 26,97 ”W x 14,76 ”H · Примарен простор за готвење : 51,18” L x 18,50 ”W · Нето тежина : 121,8 lb. · Бруто тежина : 139,2 lb.

Основни карактеристики

Најдобри понуди